KUIVÜLIKOND: Nöörsulguri kasutusmugavus versus latekstihendite veekindlus

Sobiva kuivülikonna valik võib olla väljakutse. Üks oluline küsimus, mis kindlasti tekib,  kas valida nöörsulguriga (CCS-Closed Comfort System) või latekstihendiga kuivülikond. Loe edasi ja selgitame välja, milline võiks olla Sinule sobivaim:

Latekstihenditega kuivülikond

Lateksist kaela- ja randmetihendid tagavad veekindluse ja ei lase kaelast ega randmetest veel sisse tungida. Tihendeid on võimalik trimmida kasutajale parajaks, mis annab kuivülikonna kasutusmugavuse ning kindlustab veepidavuse. On juhtumeid, kus mõned kasutajad leiavad, et latekstihendid võivad olla piiravad ja pingul ümber kaela-randmete. Mõnel juhul võivad tihendid põhjustada kerget soonimist.


Lateksi eelised:

  • Testitud ja kasutamisega tunnistatud kui parim tihendimaterjal, mida kasutatakse enamikes kuivülikonna tihendites.
  • Kaela tihend on alati veekindel ja valmis ootamatuteks sukeldumisteks.
  • Tihendite trimmimise võimalus.

Lateksi tähelepanekud:

  • Ei ole sobiv kasutamiseks lateksi suhtes tundlikele, allergilistele inimestele.  (Nöörsulguriga on sobivam)

Nöörsulguriga kuivülikond (CCS-Closed Comfort System)

Koostöös pinnaltpäästjate ja merepäästega on MUSTANG SURVIVAL välja töötanud nöörsulguriga kalelatihendiga  (CCS- Closed Comfort System)  kuivülikonna. Päästjate vajadus kuivülikonna järele, mis võimaldab avada kaelust temperatuuri reguleerimiseks ja ventileerimiseks pikkadel tööpäevadel. Nöörsulgur võimaldab ka kergema riietumise ja lahtiriietumise tänu kaelatihendi reguleerimise võimalusele.

Nöörsulgur kaelusega kuivülikondade randmetihendid on neopreenist. Neopreen randmetihendid tagavad erakordse kasutusmugavuse,  hajutades tihendi survet laiemale pinnale ilma ebamugavustundeta ning lisades ka täiendavat termililist kaitset randmetele.

 

Nöörsulguri eelised:

  • Lihtsam riietuda, lahti riietuda.
  • Võimalus õhutada ja reguleerida temperatuuri.
  • Reguleeritav kaelasulgur annab suurema kasutusmugavuse.

Nöörsulguri tähelepanekud:

  • Väiksema kaelaümbermõõduga kasutajatel ei pruugi piisavalt tihendada. (lateks on parem valik)


Milline tihendamine sobib Sulle ?

Nöörtihendusega (CCS- Closed Comfort System) kaelus on mugavaim valik, kuid mõned eelistavad kasutusmugavusele latekstihendite lihtsust ja veekindlust. Latekstihendid töötavad eriti hästi olukordades, kus on võimalik juhuslik vettekukkumine, vee alla sattumine. Valik tuleks teha, kas eelistate kasutusmugavust või eelistate kasulikkust ja täielikku veekindlust.